2021 rugsėjo 8-10 dienomis

 

           

Kas yra IEL Hackaton?

KADA: 2021 Rugsėjo 8-10 dienomis 

KAS: lyderiaujančių Europos ir pasaulio energetikos įmonių atstovai, centralizuotai tiekiamos šilumos ir vėsos įmonių vadovai, inžinieriai, IT produktų gamintojai bei sprendimų priėmėjai.

KUR: hibridinėje erdvėje – fiziškai Vilniuje ir skaitmeniniuose kanaluose.

KODĖL: Skaitmeninių ir inžinerinių realių energetinių sprendimų kūrimas ir jau egzistuojančių pritaikymas vienoje žaliausių Europos sostinių.

Tvarumo principai šiam horizontui.

Ir būsimiems.

Sparčiai besikeičiantis klimatas reikalauja skubių ir apčiuopiamų sprendimų, kurie galėtų užtikrinti tvarumą mūsų aplinkai jau artimiausiu metu. Technologinis progresas finansų, medicinos, ir žinoma – energetikos srityse žengia į priekį itin sparčiai, tačiau šis greitis yra tiesiogiai priklausomas nuo sutelkto visuotinio ekspertų žvilgsnio į esančią problematiką. Visgi dabar, labiau nei bet kada anksčiau, šis žvilgsnis yra sutelktas į dangų.

Intelligent Energy Lab Hackatonas – tai 10 dienų profesionalų iššūkis, finišuosiantis šių metų rugsėjo 8-10 dienomis, po virtualiu ir fiziniu stogu sujungsiantis centralizuotai tiekiamos šilumos ir vėsos įmonių vadovus, inžinierius bei IT produktų gamintojus. Tam, kad produktams galėtume rasti naujų pritaikymo būdų ir erdvių. Kad esamiems iššūkiams rastume naujų požiūrio taškų ir šviežių atsakymų. Ir tam, kad vienu metu galėtume modeliuoti tvarius išmaniuosius prototipus, naudingus ir mūsų aplinkai ir ekspansijai į kitus horizontus.

Idėjų ekosistema.
Iššūkiai kurių imsimės

Šiluma & vėsa. Nuo technologinių evoliucijų valdant biokuro katilus iki revoliucijų konvertuojant elektros energiją į šilumą. Raktas į efektyvų ir klimatui neutralų šildymo ir vėsinimo procesą veikiausiai nebus naujas neatrastas energijos šaltinis – o kaip tik,  jau aplink esančių neišnaudotų resursų įdarbinimas. Kodėl nepradėjus nuo metano dujų?

Žiedinė ekonomika. Perdirbti ir perdaryti – šie raktiniai žodžiai aktualūs ne tik aktyviai besiplečiantiems mūsų esamiems miestams, bet ir aplinkai, kurioje ištekliai neatsiras be žmonių įsikišimo. Tiekimo ir perdirbimo grandinės, išteklių administravimas ir panaudojimo potencialai – neabejotinai esamos infrastruktūros išsaugojimo ir būsimos išgyvenimo pamatiniai klausimai.

Išmaniosios technologijos & žalieji duomenys. Jei viskas keliauja į skaitmeninį debesį, kas rytoj privalės išlikti analogu? Kokios rizikos iškyla vis labiau plečiantis BIG DATA ir kokios rizikos išlieka analoginių tinklų duomenų neagreguojant į skaitmeninę informaciją? Kokie saugikliai leis užtikrinti, kad tvariai naudojamės būtent žaliaisiais duomenimis?

Žaliasis transportas. Kaip judėti tvariai kai esi individas ir kaip šis procesas keičiasi sujungiant keliasdešimt tūkstančių individų? Ar didmiesčiai jau pasiekė efektyvaus judumo ribas ar turime erdvės Moore‘o dėsnio interpretacijai transporto sektoriuje?

Mentoriai

IEL hackatono priorituose įtvirtintas siekis išlaikyti aukštą profesionalių dalyvių įsitraukimo lygį bei turėti aukštos kokybės galutinius produktus, kurie bus pristatyti vertinimo komisijai. Todėl labai svarbu bus ne tik optimizuoti dalyvių komandų paskirstymą bei iššūkių registraciją, bet ir turėti nuolatinę liniją su susijusių sričių žinomais profesionalais – mentoriais, asistuosiančiais viso renginio metu.

Pagrindinis prizas

Pirmos vietos laimėtojui: ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus miestu bei sklypas su paruošta infrastruktūra laimėtojų komandos atstovaujamoms įmonėms.

Kaip prisijungti?

Dalyviai, įmonės bei mentoriai galės registruotis dedikuotoje hackatono svetainėje. Registracija vyks iki bus patvirtinta 100 dalyvių, kurie bus suskirstyti į 30 komandų. Registracijos pradžia: jau netrukus!